Denna webbplats använder teknik som troligen inte stöds i din webbläsare, därför kan vissa saker se konstiga ut eller inte fungera. Vi rekommenderar att du byter till en modern webbläsare istället.
Gå direkt till huvudinnehållet

Coronavirusinfektion covid-19

Tillfälliga förändringar på SÄS pga coronapandemin. Läs mer på SÄS sida om Covid-19

Kontakt

Vårdhygien

Telefon
033 - 616 29 04
E-post
sas.vardhygien@vgregion.se

Hygienläkare

Överläkare
Maria Werner
Telefon
033 - 616 29 03
E-post
maria.werner@vgregion.se

ST-läkare
Jon Edman Wallér
Telefon
033 - 616 29 16  
E-post
jon.edman@vgregion.se

Vårdadministrativ sekreterare
Linda Saidy
Telefon 
033 - 616 51 40
E-post
inda.forslund@vgregion.se

Hygiensjuksköterskor

Ulrika Lindgren
Telefon
033 - 616 29 30
E-post

ulrika.lindgren@vgregion.se

Linda Hallberg
Telefon
033 - 616 29 06
E-post
 
linda.hallberg@vgregion.se

Maria Nelson
Telefon
033 - 616 29 28
E-post
maria.nelson@vgregion.se

Susanne Roos
Telefon
033 -616 29 11
E-post
susanne.roos@vgregion.se

Jenny Andersson
Telefon
033 -616 29 05
E-post
jenny.k.andersson@vgregion.se

 

Vårdhygiens uppdrag

Direktiv för vårdhygienisk versamhet i Västra Götalandsregionen

Regionalt direktiv angående vårdhygienisk verksamhet. Regional debitering privat finansierade sjukvård

Regionalt direktiv angående vårdhygienisk versamhet i Västra Götalandsregionen

Senast uppdaterad: 2020-04-17 08:35